USG

USG kolana – Kraków  

Prawidłowo wykonane na wysokiej jakości sprzęcie badanie ultrasonograficzne to podstawa diagnostyki obrazowej schorzeń narządu ruchu. Nieinwazyjne i precyzyjne badanie pozwala na szybkie postawienie trafnej diagnozy i rozpoczęcie leczenia.

Czego pacjent powinien się spodziewać podczas USG kolana w moim gabinecie, w Krakowie?

Zanim przystępuje do jakichkolwiek działań w zakresie badania ultrasonograficznego stawu kolanowego, wyjaśniam pacjentowi cel i charakter podejmowanych kroków. Następnie klient naszej kliniki kładzie się na specjalne łóżko i jest proszony o podciągnięcie nogawki celem wystawienia kończyny na badanie. Do wykonania USG kolana w Krakowie używam tzw. głowicę ultrasonograficzną wraz z małą ilością specjalnego ciepłego żelu. Poruszając urządzeniem po powierzchni kończyny, jestem w stanie zdiagnozować pojedyncze fragmenty stawu. Bardziej szczegółowe i komplementarne badanie uzyskuje, prosząc pacjenta o zmiane pozycji kończyny.

Warto przy tym zaznaczyć, że badanie USG kolana jest niebolesne oraz nieinwazyjne, ponieważ bazuje na wykorzystywaniu ultradźwięków.

Co daje wykonanie badania USG kolana w moim gabinecie, w Krakowie?

Badanie USG pozwala zweryfikować mi stan łąkotek, kaletek, ścięgien, rzepki oraz więzadeł krzyżowych (przedniego ACL i tylnego PCL). Umożliwia rownież weryfikacje ewentualnych nieprawidlowości w zakresie błony maziowej (np. jej zapalenie) czy też torebki stawowej.  Dzięki USG mogę dostrzec takie problemy jak guzy w stawie, czy też wylew krwisto-tłuszczowy.